ThermaCELL RF Altın İğne

 • product-single
 • product-single
 • product-single
 • product-single

ThermaCELL RF Altın İğne

Tıpta uzun yıllar gerek estetik alanında, gerekse diğer alanlarda güvenilir olarak kullanılan bir yöntem olan radyo frekans yöntemi teknolojinin gelişmesiyle birlikte çeşitli gelişmeler göstermiştir. Altın İğne Fraksiyonel Radyo frekans yönteminde ise altın iğneler sayesinde atış, direk olarak cilt altı dokulara yapılarak hedeflenen alana verilir. Altın İğneli Radyo frekans uygulamasında Radyo frekans cihazının altın iğneli başlığı cilde temas ettirildiğinde mikro iğneler otomatik olarak ayarlanan derinlikte cilt içerisine ani bir giriş yapar. Çok sayıdaki altın uçlu mikro iğnelerle cilt üstünde fraksiyonel mikro delikler oluşturur ve sadece iğne ucundan gönderilen cilt üstüne temas etmeyen radyo frekans ile dermiste kollajen ve elastin üretimi tetiklenirken, epidermis ve yüzeysel cilt tabakalarına potansiyel termal hasar verilmez. Amaç verilebilecek en yüksek enerjileri deriye bir zarar vermeden doğrudan cilt altına ulaştırmaktır.Göz kapağı ve çevresi, yüzümüzün mimik hareketleri açısından en aktif bölgesidir. Bu bölgenin ince bir deriye sahip olması ve hemen deri altında aktif kas tabakası olduğu için her mimik hareketi sırasında (bunun yanı sıra güneşe maruz kalma, yaşlanma vs.) akordiyon gibi kasılan kas üzerindeki deride de çizgilenmelere neden olur. Zamanla bu çizgilenmeler kalıcı kırışıklığa dönüşür. Bazı kimselerde deri açık renkli ve çok ince olduğu için genç yaşta dahi kırışıklığa rastlanabilir

 • Cilt Gençleştirmek ve Kırışıklık Tedavisi,
 • Boyun ve Dekolte Bölgesini Toparlama,
 • İz Tedavisinde,
 • Sivilce İzi Tedavisinde,
 • Çatlak Tedavisinde
 • Kol ve Bacaklardaki Sarkmaların Tedavisinde
 • Gözenek Sıkılaştırma,
 • Aktif Akne Tedavisinde,
 • Hiper Hidrozis Aşırı Terleme Tedavisinde

FARK KATAN ÖZELLİKLERİ

-Sistemde tercih edilen mikro iğneli elektrodlar RF enerjisini direkt olarak dermise göndererek orada termal hasar meydana getirirler. Oluşan bu termal hasarlanma da yeni collagen ve elastin üretimine sebep olur.
-Minimal invasive dermal volumetrik rejuvenasyon sistemi ile olumlu sonuçlara acısız ve hızlı bir şekilde ulaşmak mümkün olmaktadır.
-Özel tasarımlı altın kaplama mikroiğneler cildin hedeflenen derinliklerine epidermal hasar meydana getirmeden ulaşırlar.
-1 MHz/2MHz RF enerjisi ciltte etkili sonuçlara neden olur.
-Sistemde tercih edilen mikroiğneleme yöntemi ile acısız bir yöntemle etkili sonuçlara kısa sürede ulaşılır.
-Farklı cilt sorunları için çözümler üretir (kişiye özel program hazırlanıp hafızaya alınabilir)
-Kırmızı & Mavi LED ler sayesinde kırışıklık ve akne sorunlarının çözülmesine sağlar

1. Mikroiğneler ile CIT (Collagen İndüksiyon Terapisi)

Mikroiğneleme işlemine başlamadan önce, uygulamanın yapılacağı alana topikal anestezik uygulanır. Mikroiğneler, ciltte çok sayıda mikroskobik delik açarak cildin stimulasyonunu arttırır ve daha fazla collagen üretmesine neden olur. Açılan bu mikro deliklerden A ve C vitamini içeren ürünlerin cilde penetrasyonu sağlanır. A ve C Vitaminleri cildi stimüle ederek canlanmasına, daha iyi ve daha genç görünmesine yardımcı olurlar.

2. RF enerjisi ile WHM (Yara İyileştirme Mekanizması)

INCELL ICE'nin izole mikroiğneli elektrodları, bi-polar enerjiyi dermisin derinlerine, epidermise zarar vermeden ulaştırır. Minimal invasive etkili RF’in termal enerjisi dermiste fraksiyonel elektro koagülasyon etkisi meydana getirir. Bu da ciltteki doğal Yara İyileştirme Mekanizmasını (WHM)harekete geçirir. Bu sayede collagenin şekli değişir, ciltteki oluşan hasar onarılmaya başlar, cildin sıkılığı artar. Bu kadarlada kalmaz, RF enerjisinin olumlu etkisi ile yağ bezlerinin aktivitesi yavaşlatılarak aknelerin azalması sağlanır.

ThermaCELL RF Altın İğne Radyofrekans

Altın iğne radyofrekans uygulamasıyla; radyofrekans enerjisinin altın iğneler ile doğrudan dermis tabakası içine aktarılması sonucu fibroblast hücrelerinin uyarılması sağlanarak yeni kolajen üretimi başlatılır. Burada kullanılan iğneler altından yapıldığı için bu yöntem “altın iğne” olarak ta anılmaktadır. ThermaCELL RF ALTIN İĞNE RADYOFREKANS uygulaması son derece konforlu olmakla birlikte; uygulama öncesi anestezik kremler ile oluşabilecek ağrı hissi minimale indirilmektedir. Radyofrekans uygulamasının her mevsimde yapılabilmesi, lazer uygulamalarına göre bir avantaj göstermektedir. Uygulama yüz bölgesi için 30 dakika civarında sürmektedir. Genellikle kırışıklık ve cilt kalitesinin artması için 3-4 hafta ara ile 3-4seans yapılmaktadır. Ancak yara ve akne izleri için daha fazla uygulama gerekebilir.