QUASAR Power Asisted

  • product-single
  • product-single

Lazer Lipoliz 30 WATT

QUASAR Lazer Özellikleri

- Kolat Operasyon - Lokal Tümescent Anestezi
- Küçük bir delikten işlem
- Travma yaratmayan prosedür
- Post Op Yok
- Minimal Downtime (Operasyon Sonrası)
- Gelişen cilt yüzeyi sıkılaşması

Lazerle Yağ Aldırma,  kişiler uyanıkken yapılan estetik cerrahi uygulamasıdır. Lokal Anestezi ile yapılır. Hijyen açısından, ameliyathane koşullarında gerçekleştirilmektedir. Uygulama yapıldıktan sonra kişiler aynı gün taburcu edilir. Bir lazer  yardımı ile uygulama bölgesindeki yağ depolanmaları parçalanır. Parçalanan yağ hücreleri, zamanla sıvı halde serbestleşir. Bu sıvı zamanla vücut tarafından atılır. Lazerle uygulama yapılırken, uygulama yapılan bölgede yağ hücrelerinin zar bütünlüğü zarar görür ve bozulur. Vücut doğal yollardan, bozulan yağı dışarı atar. Lazerin avantajı sayesinde kanama görülmesi engellenir. Morarma oluşmaması sağlanır. Ayrıca lazerin özellikleri sayesinde kollajen sentezi uyarılmış olur. Yeni bağ dokusu oluşumu sağlanmış olur. Bu etkiyle, lazer uygulaması yapılan bölgelerde deride sıkılaşma ve toparlanma elde edilir.

Vasküler Lezyon Tedavisi Özelliği ile Bir Arada

Quasar 30 watt yüksek güçlü Continious wave sürekli atma prensibi ile çalışan çok yönlü kullanılan bir lipoliz lazerdir. Pulsed sistemlere göre büyük avantaj sağlayan bu teknoloji ile işlemler risksiz güvenle ve büyük bir hızla tamamlanır. Liposuction öncesinde de işlemin kalitesini arttırır işlem sonrasında bir kaç hafta içerisinde bölgedeki yağlar hızlıca vücuttan atılır. Liposuction işlemin gerek olmadan da uygulanabilen sistemdir.

QUASAR Neden Üstün?

QUASAR yağ parçalamak ve cilt sıkılaştırmak için en uygun dalga boyu olan 980 NM ile çalışır. 980NM dalga boyu MIT üniversitesince yapılan araştırmalarda hem cilt sıkılaştırma hem yağ parçalamada en etkin dalga boyu seçilmiştir. QUASAR diğer lipoliz lazerlerinin aksine (Sürekli Dalga) Continuonus Wave çalışabilme özelliğine sahiptir. Bu özellik 30 Watt yüksek gücü sayesinde diğer lazer cihazlarından çok daha kısa sürede gereken enerjiyi bölgeye ileterek işlemin kalitesini ve başarısını arttırır. Quasar kılcal damar ve teleniektazi tedavisinde kullanılabilir. Özel Diode hedefleme sistemi ve (1mm,2mm,3mm) aparatları ile hedefleme, çok daha keskin bir şekilde yapılmaktadır. Lazer sistemi sofistike problemleri dahi kolayca ortadan kaldırmaktadır.

EN GELİŞMİŞ LAZER TEKNOLOJİSİ

Lipoliz lazeri yağ deposunun ortadan kaldırılması için kullanılan en gelişmiş ve etkin teknolojidir. Lazer enerjisi optik fiber ile hipodermise enerji gönderilecek sıcaklığın yükselmesi hedeflenir. Bu hacimsel ısıtma işlemi yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlar (Adipozitlerin). Buda cilt yüzeyinde gerginleşme sıkılaşma sağlar ve sadece hücre çapında bir koagülasyon olduğu için hiçbir yan etkisi yoktur.